Projekt bylpes.cz byl založen jako informační web pro milovníky folkové hudby. Najdete zde informace o kapelách, koncertech, festivalech a zajímavostech ze světa folku.

Abyste se dozvěděli další zajímavé informace, přinášíme vám rozhovor se zakladatelkou tohoto magazínu.

Proč vás napadlo založit projekt bylpes.cz?

Miluji folk. Vyrůstala jsem na Kamelotech a romantických písničkách od Nedvědů. Vždy jsme s přáteli u táboráku vzali kytaru a zpívali naše nejoblíbenější Stánky. Bylo to mé mládí. Nyní už moc nechodím k táborákům, ale ráda chodím na folkové koncerty buď na festivaly a nebo do příjemných klubů.

Bohužel jsem v době zakládání tohoto projektu nenacházela příliš mnoho informací o folkových skupinách, koncertech a akcích. Proto jsem se s kamarádkou, se kterou nejčastěji obrážíme tyto akce, založit podobný informační portál. Web bylpes.cz jsme obě založily a spravujeme dodnes.

Jaké byly začátky a jak se o vás dozvěděli první návštěvníci?

Začátky nebyly nijak akční. Prostě jsme si pro sebe na webu vedly kalendář nejbližších akcí, na kterých budou hrát naše oblíbené skupiny. Založily jsme pro náš projekt i stránku na Facebooku, kde jsme dávaly tipy na koncerty, kterých se máme v plánu zúčastnit. Posléze nám začalo spoustu lidí naše příspěvky “lajkovat” a sdílet. Získávaly jsme také první fanoušky a čísla rostla.

Posléze jsme se dozvěděly, že menší skupiny začaly informovat o našem projektu a díky tomu se k nám dostávali první návštěvníci a fanoušci.

Snažily jsme se stále přidávat zajímavé příspěvky a zájem neopadal. V současné době máme již stabilní základnu zájemců o podobné akce, které milujeme a kvůli kterým jsme tento projekt zakládaly.

Z čeho tento projekt žije? Má nějaké příjmy?

Příjmy tohoto projektu jsou naprosto minimální. Občas se nám podaří umístit nějakou reklamu, ale jedná se o příjem maximálně v řádu stovkách korun. Tyto peníze tak akorát pokryjí náklady na hosting a doménu. Sem tam si zaplatíme nějakou úpravu webu a novou funkci, ale nic zásadního. Je to náš koníček a takto k tomu obě přistupujeme.